Po úvodnom turnaji Zimných MSR starších žiakov skupiny Východ sú hráči KVP Nováky na 2.mieste

Do spoločnej časti Zimných MSR starších žiakov si berieme tri výhry a jedna prehru

13.10.2024 13:48:31

Za nami sú v kategórii starších žiakov zápasy skupiny Východ na Zimných MSR, ktorá sa od piatka do nedele hrala v našom NCVP. Turnaj zorganizoval KVP Nováky a okrem zverencov Michala Malíka sa na ňom predstavili prešovská Slávia PU a tri košické tímy - ŠK Hornets, ČH a ŠKP Modrí Draci.

Naši starší žiaci v piatok značne oslabení pod vedením trénera Michala Malíka nastúpili na prvý zápas Zimných MSR skupiny Východ v domácom bazéne Národné Centrum Vodného Póla proti prešovskej Slávii PU a nakoniec v zápase, v ktorom padlo 28 gólov vyhrali hádzanárskym výsledkom 15:13. Našich 9 statočných mladých hráčov urputne bojovalo od začiatku až do konca, prvú štvrtinu sme prehrali tesne o gól 2:3 v druhej to už bolo 2:4, ale zapli sme a sériou troch presných zásahov Kohuta, Debnára a Fodora sme sa dostali do vedenia na 5:4. Naťahovanie sa so súperom pokračovalo ďalej, viedli sme 6:5 aj 7:6, no 45 sekúnd pred polčasovou prestávkou súper vyrovnal na 7:7. Aj druhý polčas sľuboval zaujímavý priebeh, tretiu časť sme vyhrali 3:2, no boli to hráči Slávie PU, ktorí išli do vedenia na 8:7.Kohut vyrovnal na 8:8 a 9-ty gól dal Fodor a znova sme vyhrávali tesne 9:8. 18 sekúnd pred klaksónom Fodor znova naklonil misky váh na našu stranu a pred záverom sme vyhrávali 10:9. Dramatický priebeh pokračoval aj v poslednej štvrtine, bolo to ako na hojdačke, Slávia troma gólmi po sebe z 9:10 išla do dvojgólového vedenia na 12:10 niečo viac ako 5 minút pred koncom stretnutia. Matejovič znížil na 12:11 a Vaňo v presilovke vyrovnal na 12:12 a to bolo do konca zápasu niečo viac ako štyri minúty. Prešovčanom sa podarilo ísť ešte raz do vedenia na 13:12, no našich mladých hráčov sa im zlomiť nepodarilo. Parádne sa hecli a troma gólmi v samom závere nakoniec po fantastickom výkone vyhrali o dva góly. Kohut vyrovnal na 13:13, nuž a posledná minúta patrila Fodorovi, po ktorého dvoch góloch sme súpera porazili 15:13.

TJ Slávia PU Prešov vs KVP Nováky 13:15 (3:2, 4:5, 2:3, 4:5)

Zostava KVP Nováky:

1 Oliver Dudáš, 3 Kristián Fodor, 5 Vratko Šereš, 7 Marek Matejovič, 8 Jakub Chrappa, 9 Damian Čičmanec, 10 Samuel Kohut, 11 Arthur Debnár, 12 Martin Vaňo

Vo večernom druhom stretnutí naši chlapci prehrali s košickými sršňami rozdielom 10-tich gólov 7:17. V prvej štvrtine padli po dva góly na oboch stranách a tá sa skončila remízovo 2:2. V druhej časti sa podarilo našim hráčom dostať 3x do vedenia na 3:2 ale aj 4:3 a 5:4, no sršne sa dokázali vždy dotiahnuť a v závere prvého polčasu dali dva góly a už to bolo 5:6. Vaňo vyrovnal na 6:6, ale 39 sekúnd pred koncom dal súper siedmy gól a prvý polčas sme prehrali o gól tesne 6:7. Našich statočných deväť hráčov v tomto zápase dostalo riadne zabrať, veď už predchádzajúci duel otáčali v samom závere, v tretej štvrtine sme dostali päť gólov a nedali sme, žiaľ ani jeden a pred záverom to bolo už 6:12. Situácia sa opakovala aj v poslednej štvrtine, pričom zverencom Michala Malika sa podarilo uspieť gólovo len raz a tak sme v tomto stretnutí nakoniec prehrali 7:17.

KVP Nováky vs ŠK Hornets Košice 7:17 (2:2, 4:5, 0:5, 1:5)

7. (4) 05:21 Chrappa

Po dvoch piatkových stretnutiach nastúpili naši starší žiaci proti ďalšiemu košickému súperovi, ktorým bol ŠKP Modrí Draci. Diváci videli spolu 28 gólov pri našej výhre 18:10, keď po 5 gólov dali Kristián Fodor a Samuel Kohut a 4 góly pridal Martin Vaňo. Prvú štvrtinu vyhrali naši vodní pólisti 6:4, v druhej sa dostali po troch góloch po sebe do vedenia na 9:4, no súperovi sa podarilo znížiť na polčasový stav 9:6. KVP vyšlo skvele tretie dejstvo, v ktorom sa nám podarilo skórovať 6x a pred záverom to už bolo o sedem gólov 15:8. Ďalšie dva góly znamenali naše vedenie už 17:8, dva góly v našej sieti znamenali zníženie výsledku na konečných 18:10. Do tohto zápasu zasiahol ďalší z našich hráčov Dominik Čičmanec.

ŠKP Modrí Draci Košice vs KVP Nováky 10:18 (4:6, 2:3, 2:6, 2:3)

18. (4) 00:01 Fodor

V poslednom nedeľnom zápase si naši chlapci na svoje konto pripísali plný bodový zásah po výhre nad ČH Košice 19:11. Základ naše výhry sme položili v prvom polčase, v ktorom sme vyhrali 12:5, následne v priebehu druhého polčasu sme si pred súperom vypracovaný náskok udržiavali a nakoniec sme uspeli 8-gólovým rozdielom. Strelecky sa darilo Martinovi Vaňovi, ktorý dal 5 gólov.

KVP Nováky vs ČH Košice 19:11 (7:2, 5:3, 3:3, 4:3)